Novice
Novice

Novice (131)

Članska ekipa se je od sezone poslovila s festivalom zadetkov v Ivančni Gorici, po katerem je na žalost potegnila kratko (6:4).

"Knapi" so na koncu sezone zasedli 11. mesto, zbrali so 24 točk in ostali na državnem nivoju.

V višji rang se selita ljubljanska kluba AŠK Bravo in Ilirija 1911, vse do zadnjega jima je za ovratnik dihal Bled Hirter. Iz lige sta izpadla Velesovo in Jevnica.

Že v uvodu srečanja v Ivančni Gorici se je zgodilo zelo veliko. Skoraj takoj po žvižgu se je zatresel okvir dolenjskega gola, nato so gostitelji povedli iz enajstmetrovke, v 11. minuti je sledilo izenačenje po slalomu in natančnem zaključku mladega Jana Sotenška.

V 20. minuti sta ob izbijanju visoke žoge z glavama nesrečno trčila Rudarjeva branilca David Buovski in Vid Vrstovšek. Prvi je moral takoj zapustiti igro z grdo razbito arkado, drugi je bil zaradi posledic trka zamenjan pred koncem prvega polčasa. Oba sta večer končala na urgenci z dobro pretresenima glavama, a brez hujših posledic. Tik pred Vrstovškovo menjavo je Ivančna Gorica drugič povedla, zadel je Uroš Palibrk.

Na začetku drugega dela je Rudarju uspelo spreobrniti izid. V 55. minuti je po "drugem teku slaloma" izenačil tokrat zelo navdahnjeni Sotenšek, nato je Tom Zalaznik asistiral Antoniu Juriću za prednost gostov z 2:3.

Toda na žalost Zasavcev je sledil še en preobrat. Z dvema goloma je rezultat spreobrnil Nejc Srovin, na 5:3 je s svojim drugim golom povišal Andrija Novosel. Sledilo je znižnje na 5:4 v 88. minuti, streljal je Sotenšek, žogo pa v lastno mrežo preusmeril Blaž Medle. Srečanje je dokončno odločil Srovin s svojim tretjim golom v 92. minuti.

3. SNL - center, 26. kolo:

Ivančna Gorica - Rudar Trbovlje 6:4 (2:1)
Novosel 5./11m, 81., Palibrk 37., Srovin 69., 79., 92.; Sotenšek 11., 55., Jurić 61., Medle 88./ag

Tekst: David Buovski
Kot ponavadi je Rudarjeva mladina tudi ta konec tedna zabeležila nekaj dobrih predstav in lepih rezultatov.

Cicibani U8 so se mudili na uglednem Kraljevem memorialu v Mengšu in razdeljeni na dve ekipi pokazali odlične predstave. Ena ekipa se je prebila vse do finala in tam klonila proti ljubljanski Olimpiji, druga zasedba pa je prav tako prišla med osem najboljših in na koncu osvojila sedmo mesto.

Cicibani U10 so gostili ekipo Dragomer Dolomiti in po lepih akcijah in borbeni igri prišli do šestih točk.

Mlajši dečki U12 so bili ta konec tedna v prvenstvu prosti, naslednji teden bodo gostovali v Novem mestu pri ekipi ŠD Tian. Še vedno so v igri za prvo mesto v skupini 2. Selekcija U12 napada tudi pokalno lovoriko, v sredo bo v okviru polfinala Pokala mlajših dečkov MNZ Ljubljana gostovala pri moštvu Ihan Domžale.

Mlajši dečki U13 so pred nekaj dnevi v okviru 1. lige izgubili na gostovanju v Grosuplju, prihodnji konec tedna bodo v Trbovljah pričakali Kalcer Radomlje.

Starejši dečki U15, ki so si že zagotovili uvrstitev v 1. MNZ ligo, so imeli v zadnjem obdobju krajši tekmovalni premor, sedaj pa so sredi napornega ritma. V nedeljo so doma remizirali z Ilirijo (0:0), že v torek popoldne pa bodo gostovali v Domžalah.

Kadeti in mladinci so v okviru 18. kola MNZ lige gostovali pri ekipi Trebnje Kočevje. Kadeti so po kopici zapravljenih priložnosti izgubili (1:0) z golom v zadnji minuti, mladinci pa so izvlekli remi (2:2)

Članska ekipa je odigrala tekmo predzadnjega 25. kola v 3. SNL - center in proti kranjski Savi prišla do visoke zmage (4:0), s katero si je zagotovila obstanek.

Rudar je vso tekmo igral zanesljivo v obrambi ter poletno in učinkovito v napadu. Celotno srečanje je bil boljši tekmec ter zasluženo prišel do treh točk.

Trboveljčani so začeli odločno, prek Daniela Katića zadeli okvir vrat, do prednosti pa prišli sredi prvega polčasa, ko je po akciji na levi strani zadel Antonio Jurić. V 36. minuti je prednost "knapov" podvojil Jan Berger s svojim petim golom na zadnjih treh tekmah.

Le nekaj trenutkov po začetku drugega polčasa je slabšo reakcijo gorenjske obrambe izkoristil Tom Zalaznik, isti igralec pa je v 69. minuti postavil tudi končni izid, ko mu je nesebično podal Sašo Ribič. Do konca so imeli zeleno-črni še nekaj priložnosti, toda izid se ni več spremenil.

Rudar je po drugi zaporedni zmagi napredoval na 11. mesto, ob morebitnem uspehu v Ivančni Gorici v zadnjem kolu pa bi lahko posegel še kakšno mesto višje.

3. SNL - center, 25. kolo:

rs

Rudar Trbovlje - Sava Kranj 4:0 (2:0)
Jurić 22., Berger 36., Zalaznik 46., 69.

10. Kolpa 24
Pretekli konec tedna so mlajše selekcije Rudarja zabeležile nekaj lepih rezultatov.

Dve skupini cicibanov U8 sta nastopili na dveh turnirjih, tako v Dolu pri Ljubljani kot v Dobrovi so med vsemi ekipami pokazali največ znanja in kolektivne igre.

Cicibani U10 so imeli zelo pester vikend. V soboto so na močnem turnirju v Grosuplju osvojili deveto mesto, izločile so jih Domžale. V nedeljo so v okviru prvenstva doma gostili Bravo Publikum in prikazali zelo dobro igro.

Mlajši dečki U12 so v derbiju skupine 2 gostovali pri ekipi Arne Tabor in v zadnjih minutah ostali brez zmage (2:2). Ljubljančani so ostali na prvem, Trboveljčani pa točko za njimi na drugem mestu.

Mlajši dečki U13 so v okviru 1. lige gostovali v Domžalah in po tekmi preobratov ostali praznih rok (3:2). Ostali so na enajstem mestu.

Starejši dečki U15 so v okviru 2. MNZ lige gostili BARTOG Trebnje in prišli do pomembne zmage (1:0), po kateri le še za las oddaljeni od teoretičnega preboja v višji rang. Ker je do konca še pet tekem, lahko Trboveljčanom le še čudež prepreči napredovanje.

Kadeti U17 so v okviru MNZ lige gostovali v Moravčah in po zaostanku z dvema goloma vpisali remi (2:2).

Mladinci U19 so proti istemu nasprotniku (Moravče) prišli do zmage (0:2).

Na skupni kadetsko-mladinski lestvici so Trboveljčani na osmem mestu.

Članska ekipa je doma remizirala s Kolpo (2:2) in jo v zadnjih treh kolih čaka veliko dela v boju za obstanek.

Srečanje se je začelo odlično za "knape", že v četrti minuti je po kotu zadel Rok Kmetič. Veselje ni trajalo dolgo, v 16. minuti je po odbiti žogi z roba kazenskega prostora zabil Darjan Spudić in postavil izid prvega polčasa. Ravno v času, ko je padel gol, so domačemu branilcu Kmetiču oskrbovali okrvavljeno koleno, zaradi katerega ga je sodnik poslal z igrišča.

Do konca prvega polčasa je srečanje potekalo v enakovredni igri, nobena ekipa si ni uspela ustvariti prevlade. Pri domačih je z nekaj prodori zapretil Jan Sotenšek, toda izid se v prvih 45 minutah ni več spremenil.

Gostje so v nadaljevanju hitro povedli, z enajstmetrovke po dosojenem igranju z roko Davida Homška je bil natančen Jože Pezdirc.

Domači so krenili v napad in zelo lepo priložnost za izenačenje je imel Tom Zalaznik, toda vratarja ni uspel premagati. Proti koncu tekme so domači pritisnili in v 88. minuti zasluženo izenačili, po domiselni podaji Alena Kahterana se je odlično znašel in zabil Jan Berger.

V sodnikovem dodatku je z 20 metrov nevarno poskusil še rezervist Amel Mrvoljak, ki je v zaključnih minutah sejal paniko v gostujoči obrambi, toda žoga je zletela mimo gola in ostalo je pri izidu 2:2.

V naslednjem kolu bo Rudar gostoval v Jevnici, tekma bo še v nizu tistih, ki bodo odločale o obstanku. 20. maja bodo Trboveljčani igrali zadnjo tekmo na domačem igrišču proti kranjski Savi, v zadnjem kolu pa bodo gostovali v Ivančni Gorici.

3. SNL - center, 23. kolo:

Rudar Trbovlje - Kolpa 2:2 (1:1)
Kmetič 4., Berger 88.; Spudić 16., Pezdirc 49./11m

Zagorje - Šobec Lesce 3:0 (1:0)
Komenda - AŠK Bravo 0:2 (0:1)
Ilirija - Jevnica 5:0 (3:0)
Brinje Grosuplje - Bled Hirter 0:1 (0:0)

14. Jevnica 11 (-1)

Članska ekipa je v 19. kolu 3. SNL - center v zasavskem derbiju gostila Zagorje in zasluženo prišla do pomembne zmage (2:1).

Rudar je po najslajših treh točkah v letošnji sezoni skočil na deseto mesto lestvice, a mu rezultati ostalih tekem niso šli na roko, saj je razlika do predzadnjega mesta, ki bi lahko prineslo izpad, še vedno le dve točki. A obenem imajo Trboveljčani še eno tekmo "v dobrem" in z njo se lahko oddaljijo od dna.

Srečanje pred okrog 1500 gledalci so bolje začeli Zagorjani in imeli žogo več v svojih nogah, toda do prve priložnosti je prišel Rudar, ko je Miha Gracar ubranil poskus Jana Bergerja s 16 metrov. Po četrt ure igre so "proletarci" začeli zanje najboljše obdobje tokratnega derbija, saj so v le nekaj minutah nanizali nekaj lepih priložnosti, zadeli vratnico in pretegnili vratarja Klemna Radića, v 22. minuti pa prišli do vodstva, ko je s pomočjo srečnega odboja mrežo zatresel spretni Luka Klančišar.

Zatem je imelo Zagorje še eno priložnost, ko je z glavo streljal Tilen Mlinar, Radić pa se je izkazal z lepo parado. Nato pa je pobudo prevzel Rudar. Izdelanih strelov nekaj časa sicer ni bilo na spregled, v 32. minuti pa je Berger uspel v padcu oddati žogo do Daniela Katića, ta pa je z okrog desetih metrov natančno meril in zabil še na drugi tekmi zapored. Pred koncem prvega polčasa se je v obetavni situaciji znašel udarni napadalec domačih Sašo Ribič, s polvolejem ni zadel okvirja.

Drugi polčas se je začel precej mirno, malce več je žogo v svojih nogah držalo Zagorje, a več kot strela Aleša Burje z 22 metrov si gostje niso priigrali. V zadnje pol ure igre pa je bil Rudar precej boljši tekmec in priložnosti pred izvrstnim Gracarjem so se vrstile.

kaza

Motor domače ekipe Staš Kazič z dvema prostima streloma sicer ni zadel okvirja, zato pa je s številnimi dobljenimi dvoboji na sredini svoje soigralce spravljal v
  obetavne situacije. Zelo blizu zadetka je bil Martin Škoberne po fantastičnem udarcu z razdalje, še bolje je posredoval Gracar. Igro je zelo poživil mladi domači rezervist Jan Sotenšek in pokazal svoje razkošno tehnično znanje. Po krasnem preigravanju in kombinaciji z Ribičem je z izjemno globinsko podajo v stoodstotno priložnost spravil vedno nevarnega Toma Zalaznika, a je Gracar dobil dvoboj iz oči v oči. Prav Zalaznik je nekajkrat s preigravanjem premešal gostujočo obrambo, na enega od efektnih samostojnih prodorov pa se je podal tudi Jan Sotenšek, a je bil Gracar znova na mestu.

Nato pa je prišla odločilna 88. minuta. Po kotu domačih so Zagorjani izbili žogo, ta pa je prišla do Kaziča, ki je jo z natančnim predložkom spravil na drugo vratnico, kjer jo je z glavo pričakal kapetan Rudarja Rok Drnovšek in jo poslal v mrežo za delirij na stadionu Rudar.

V zadnjih trenutkih so Zagorjani vse stavili na napad in v 93. minuti so se že veselili, toda radost se je hitro sprevrgla v obup. Po visokem predložku je šel domači vratar Radić na žogo, eden od Zagorjanov je s prekrškom poskrbel za to, da je okroglo usnje padlo na tla, Ivica Perić pa ga je potisnil v mrežo. Zagorjani so mislili, da so izenačili, toda glavni sodnik Mitja Žganec je pravilno dosodil prekršek in razbesnel rdeče-bele, ki bi delivca pravice najraje raztrgali. Strasti se niso povsem pomirile niti po zadnjem sodniškem žvižgu, a derbi je pač tekma razburkanih čustev.

Trboveljska navijaška skupina Kamnita se je izkazala z glasnim navijanjem, svoje so iz svoje pozicije ob novi stavbi K5 dodali zagorski Crazy Boys.

Srečanje si je ogledal tudi predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović in s tem dal vedeti, da trboveljski nogometni klub v Sloveniji še vedno nekaj pomeni in da je zasavski derbi ena najboljših reklam za slovenski nogomet.

Rudar bo v naslednjih dveh tednih igral kar štiri prvenstvene tekme. V sredo, 19. aprila bo gostoval v Komendi, tri dni kasneje pri AŠK Bravu, v sredo, 26. aprila bo doma pričakal Bled Hirter, nekaj dni kasneje pa bo gostoval še pri Tinex Šenčurju.

3. SNL - center, 19. kolo:gool

Rudar Trbovlje - Zagorje 2:1 (1:1)
Katić 32., Drnovšek 88.; Klančišar 22.

Ivančna Gorica - Bled Hirter 4:1 (1:1)
Brinje Grosuplje - Šobec Lesce 4:4 (1:2)

14. Jevnica 11

Pretekli konec tedna je bil ponovno zelo pester za mlajše selekcije Rudarja.

Cicibani U8 so se z odlično igro predstavili na turnirju v Domžalah in pokazali nekaj lepih potez ter pravi moštveni duh.

Cicibani U10 so doma gostili Arne Tabor 69 in na štirih medsebojnih tekmah dosegli tri zmage.

Zapisnik tekme na tej povezavi:

Srečanje mlajših dečkev U12 proti Krimu je bilo prestavljeno na 23. april. Kljub temu je Rudar na lestvici ostal na tretjem mestu.

Mlajši dečki U13 so v okviru 1. lige gostovali pri Olimpiji in po kopici čudnih sodniških odločitev visoko izgubili (6:1), potem ko so velik del drugega polčasa odigrali z igralcem manj.

Starejši dečki U15 so v okviru 2. MNZ lige gostili ljubljansko Svobodo in osvojili drugič zapored osvojili vse tri točke (4:2). Še vedno so dve točki oddaljeni od mesta, ki bo ob koncu sezone zagotovo dovolj za preboj v višji rang.

Kadeti U17 so gostovali pri ekipi Laby's Mengo in vpisali tesen poraz (2:1) ter ob gneči v zgornji polovici lestvice padli na sedmo mesto.

Mladinci U19 so gostovali pri isti ekipi kot kadeti in zabeležili prepričljiv poraz (5:0), tri gole so prejeli v zadnjih desetih minutah. Na lestvici so na desetem mestu.

Na skupni lestvici kadeti in mladinci zasedajo osmo mesto.

Članska ekipa je v 17. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču remizirala proti ekipi Brinje Grosuplje (1:1).

Po remiju je Rudar ostal na 11. mestu, medtem ko so Grosupeljčani dve poziciji višje in imajo še naprej štiri točke več od Trboveljčanov.

Domači debi trenerja Miloša Hudarina je zaznamovala čvrsta in disciplinirana igra v obrambi, "knapi" pa so imeli dovolj priložnosti, da vzamejo popoln plen.

V prvem polčasu so imeli žogo več časa v svojih nogah gostje, toda do obetavnih situacij, z izjemo ene akcije, niso prihajali. Na drugi strani je Rudar dvakrat nevarno zapretil prek Toma Zalaznika in Saša Ribiča, v končnici prvega dela pa po krasni akciji na desni povedel, potem ko je Ribič odlično spustil žogo za vtekajočega Daniela Katića, ta pa je našel pot do mreže.

Drugi polčas se je začel slabo za domače, saj je ob strelu Grosupeljčanov žoga v roko zadela Katića, sodnik Armando Šorli pa je pokazal na belo točko, s katere je zadel Denis Boh, čeprav Klemen Radić ni bil daleč od uspeha.

Sredi nadaljevanja je pri gostih drugi rumeni in posledično izključujoči karton prejel Andraž Žugič in Rudar je v zadnjih 20 minutah diktiral tempo. Najlepšo priložnost je zamudil Ribič, ki je ob poskusu loba meril čez gol, nevaren je bil tudi poskus Roka Kmetiča. Na drugi strani so nekajkrat zapretili tudi Dolenjci, toda trboveljska obramba je pravočasno razrešila vse dileme.

Na koncu sta bili obe ekipi lahko zadovoljni z remijem, Rudar je pa je tako osvojil pomembno točko v boju za obstanek.

3. SNL - center, 17. kolo:resize DSC 1221 1

Rudar Trbovlje - Brinje Grosuplje 1:1 (1:0)

14. Jevnica 8

Pretekli konec se je začel spomladanski del prvenstva za selekcije od U12 do U19.

Mlajši dečki U12 so gostili BARTOG Trebnje in prišli do lepe zmage (5:2), tekmece so dotolkli v drugem polčasu. Na lestvici skupine 2 zasedajo tretje mesto, le tri točke za vodilnim Šmartnim.

Mlajši dečki U13 so v okviru 1. lige gostili drugouvrščeno Ilirijo 1911 in po hudem boju minimalno klonili z golom tik pred koncem srečanja (0:1). Kljub temu so ostali na mestu, ki ob koncu sezone zagotavlja mesto med najboljšimi.

Starejši dečki U15 so v okviru 2. lige gostovali v Ljubljani pri drugouvrščenem Interblocku in po zares infarktni tekmi dosegli zmago z zadetkom tik pred koncem srečanja (4:5). Rudar je v tej kategoriji trenutno le dve točki oddaljen od mest, ki vodijo v 1. ligo.

Kadeti U17 so v 11. kolu 1. lige MNZ Ljubljana gostili moštvo Ljubljana Hermes in gladko zmagali (3:0). Istega nasprotnika so s še višjo razliko ugnali tudi mladinci (6:0). Kadeti so se zavihteli na peto mesto, tekmeci pred njimi niso daleč. Mladinci so deseti. Na skupni lestvici je Rudar sedmi, prav ohranitev te pozicije pa je cilj Trboveljčanov v naslednjih dveh kolih, ko bodo gostovali pri moštvu Laby's Mengo 28 in gostili ekipo Komenda Kamnik. Po 13 kolih se liga namreč razdeli na zgornji in spodnji del, sedmo mesto je zadnje, ki zagotavlja boj za najvišja mesta.