GOLIADA ZA SLOVO OD SEZONE

Članska ekipa se je od sezone poslovila s festivalom zadetkov v Ivančni Gorici, po katerem je na žalost potegnila kratko (6:4).

"Knapi" so na koncu sezone zasedli 11. mesto, zbrali so 24 točk in ostali na državnem nivoju.

V višji rang se selita ljubljanska kluba AŠK Bravo in Ilirija 1911, vse do zadnjega jima je za ovratnik dihal Bled Hirter. Iz lige sta izpadla Velesovo in Jevnica.

Že v uvodu srečanja v Ivančni Gorici se je zgodilo zelo veliko. Skoraj takoj po žvižgu se je zatresel okvir dolenjskega gola, nato so gostitelji povedli iz enajstmetrovke, v 11. minuti je sledilo izenačenje po slalomu in natančnem zaključku mladega Jana Sotenška.

V 20. minuti sta ob izbijanju visoke žoge z glavama nesrečno trčila Rudarjeva branilca David Buovski in Vid Vrstovšek. Prvi je moral takoj zapustiti igro z grdo razbito arkado, drugi je bil zaradi posledic trka zamenjan pred koncem prvega polčasa. Oba sta večer končala na urgenci z dobro pretresenima glavama, a brez hujših posledic. Tik pred Vrstovškovo menjavo je Ivančna Gorica drugič povedla, zadel je Uroš Palibrk.

Na začetku drugega dela je Rudarju uspelo spreobrniti izid. V 55. minuti je po "drugem teku slaloma" izenačil tokrat zelo navdahnjeni Sotenšek, nato je Tom Zalaznik asistiral Antoniu Juriću za prednost gostov z 2:3.

Toda na žalost Zasavcev je sledil še en preobrat. Z dvema goloma je rezultat spreobrnil Nejc Srovin, na 5:3 je s svojim drugim golom povišal Andrija Novosel. Sledilo je znižnje na 5:4 v 88. minuti, streljal je Sotenšek, žogo pa v lastno mrežo preusmeril Blaž Medle. Srečanje je dokončno odločil Srovin s svojim tretjim golom v 92. minuti.