KOLPA DO TOČKE V TRBOVLJAH

Članska ekipa je doma remizirala s Kolpo (2:2) in jo v zadnjih treh kolih čaka veliko dela v boju za obstanek.

Srečanje se je začelo odlično za "knape", že v četrti minuti je po kotu zadel Rok Kmetič. Veselje ni trajalo dolgo, v 16. minuti je po odbiti žogi z roba kazenskega prostora zabil Darjan Spudić in postavil izid prvega polčasa. Ravno v času, ko je padel gol, so domačemu branilcu Kmetiču oskrbovali okrvavljeno koleno, zaradi katerega ga je sodnik poslal z igrišča.

Do konca prvega polčasa je srečanje potekalo v enakovredni igri, nobena ekipa si ni uspela ustvariti prevlade. Pri domačih je z nekaj prodori zapretil Jan Sotenšek, toda izid se v prvih 45 minutah ni več spremenil.

Gostje so v nadaljevanju hitro povedli, z enajstmetrovke po dosojenem igranju z roko Davida Homška je bil natančen Jože Pezdirc.

Domači so krenili v napad in zelo lepo priložnost za izenačenje je imel Tom Zalaznik, toda vratarja ni uspel premagati. Proti koncu tekme so domači pritisnili in v 88. minuti zasluženo izenačili, po domiselni podaji Alena Kahterana se je odlično znašel in zabil Jan Berger.

V sodnikovem dodatku je z 20 metrov nevarno poskusil še rezervist Amel Mrvoljak, ki je v zaključnih minutah sejal paniko v gostujoči obrambi, toda žoga je zletela mimo gola in ostalo je pri izidu 2:2.

V naslednjem kolu bo Rudar gostoval v Jevnici, tekma bo še v nizu tistih, ki bodo odločale o obstanku. 20. maja bodo Trboveljčani igrali zadnjo tekmo na domačem igrišču proti kranjski Savi, v zadnjem kolu pa bodo gostovali v Ivančni Gorici.