Z ZRELO IGRO DO NOVE TOČKE

Članska ekipa je v 17. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču remizirala proti ekipi Brinje Grosuplje (1:1).

Po remiju je Rudar ostal na 11. mestu, medtem ko so Grosupeljčani dve poziciji višje in imajo še naprej štiri točke več od Trboveljčanov.

Domači debi trenerja Miloša Hudarina je zaznamovala čvrsta in disciplinirana igra v obrambi, "knapi" pa so imeli dovolj priložnosti, da vzamejo popoln plen.

V prvem polčasu so imeli žogo več časa v svojih nogah gostje, toda do obetavnih situacij, z izjemo ene akcije, niso prihajali. Na drugi strani je Rudar dvakrat nevarno zapretil prek Toma Zalaznika in Saša Ribiča, v končnici prvega dela pa po krasni akciji na desni povedel, potem ko je Ribič odlično spustil žogo za vtekajočega Daniela Katića, ta pa je našel pot do mreže.

Drugi polčas se je začel slabo za domače, saj je ob strelu Grosupeljčanov žoga v roko zadela Katića, sodnik Armando Šorli pa je pokazal na belo točko, s katere je zadel Denis Boh, čeprav Klemen Radić ni bil daleč od uspeha.

Sredi nadaljevanja je pri gostih drugi rumeni in posledično izključujoči karton prejel Andraž Žugič in Rudar je v zadnjih 20 minutah diktiral tempo. Najlepšo priložnost je zamudil Ribič, ki je ob poskusu loba meril čez gol, nevaren je bil tudi poskus Roka Kmetiča. Na drugi strani so nekajkrat zapretili tudi Dolenjci, toda trboveljska obramba je pravočasno razrešila vse dileme.

Na koncu sta bili obe ekipi lahko zadovoljni z remijem, Rudar je pa je tako osvojil pomembno točko v boju za obstanek.

3. SNL - center, 17. kolo:resize DSC 1221 1

Rudar Trbovlje - Brinje Grosuplje 1:1 (1:0)